Zaczynamy

Co takiego rewolucyjnego jest w tej usłudze? A to, że pliki do waszego konta mogą przesyłać wszystkie osoby, nawet te które nie posiadają własnego konta.

Wysyłacie do znajomego e-mail za pośrednictwem serwisu a ten tylko przeciąga swoje pliki w oknie przeglądarki, obserwuje postęp przesyłania i gotowe.

Zobaczcie jak wygląda to w serwisie Dropbox

Logujemy się do własnego konta Dropbox i po lewej stronie klikamy odnośnik – Prośby o pliki. Poniżej przedstawiamy obraz ekranu jaki powinienieś zobaczyć. Kliknij na dużym kółku z krzyżykiem aby stworzyć nową prośbę o pliki oraz katalog na twoim dysku Dropbox, w którym będą przechowywane.

Strona serwisu

Otwiera się nowe okienko. W pustym polu wpisz nazwę katalogu. Poniżej można zmienić miejsce przechowywania plików, ale ja zawsze zostawiam to bez korekty.

W następnym kroku wpisz w dolnym polu osobę (adres poczty elektronicznej) lub osoby, które mają przesłać pliki. W górnym polu pojawia się unikatowy adres, który można skopiować i wysłać bezpośrednio, od której potrzebujemy dostać pliki. Po prostu sam musisz wysłać pocztę i dodać w treści ten link.

Klikasz Wyślij i katalog zostaje utworzony. Teraz już tylko czekasz aż osoba, do której wysłałeś prośbę doda je ze swojego komputera.

Jak wygląda to od strony osoby, która wysyła pliki?

Osoba ta otrzymuje pocztą elektroniczną wiadomość takiej treści:

Kliknij wielki przycisk – Prześlij pliki

Zostajesz przekierowany do przeglądarki. Klikasz na przycisk Wybierz pliki i wybierasz je z dysku komputera lub innego miejsca, na którym się znajdują. Potwierdzasz i widzisz listę wszystkich wybranych plików.

Jeżeli chcesz dodać więcej plików kliknij na odnośnik z plusem i dodaj więcej. Na sam koniec wystarczy kliknąć Prześlij.

Czas oczekiwania zależy od wielkości plików. Zaczekaj aż stan przesyłania osiągnie 100% i zobaczysz potwierdzenie zakończenia.

Gotowe! Pliki są już na dysku Dropbox w wybranym na początku katalogu. Oczywiście dostęp ma tylko właściciel konta i osoby, które upoważnił

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże wam jeszcze lepiej wykorzystać ten serwis do przechowywania swoich plików, zdjęć i dokumentów i co najważniejsze przyspieszy i uelastyczni waszą pracę. Powodzenia.