„The Halloween Deck” to talia do gry w pokera z dwoma jokerami stworzonymi przez wielokrotnie nagradzanego ilustratora, projektanta i animatora Stephena W. Brandta z Richmond w stanie Wirginia w USA. Jest to limitowana edycja wydana w 1000 egzemplarzach.

Dzieło inspirowane jest obrazami, praktykami drukowania i ikonografią od lat 30-tych do lat 70-tych ubiegłego wieku. Jako dziecko uwielbiałem Halloween i czekałem przez cały rok, aż nadejdzie. Widzę tę grafikę jako hołd dla sposobu, w jaki przeżywano Halloween. Trefle mają niebieski odcień, a królewskie karty reprezentują szkielety. Serca mają purpurowy odcień, a dzwonki reprezentują zwierzęta z Halloween – kruk, nietoperz, wilk i sowa. Karty winne mają pomarańczowy odcień, a królewskie karty reprezentują dynie. Dzwonki mają kolor jadeitu i są reprezentowane przez humanoidy, ducha, czarownicę i wampira. Wszystkie asy zawierają czarnego kota. Joker to oczywiście Easter Bunny.

Ponieważ obrazy te bazują na moich wspomnieniach z Halloween i na „esencji” Halloween, wszystkie obrazy do tego projektu pochodzą z pamięci, co oznacza, że ​​nie konsultowałem zdjęć ze szczegółami ani z anatomiczną poprawnością. Lubię zakładać, że „klasyczny” obraz Halloween jest zwykle tworzony w ten sposób.