Oferta

Fotografia wnętrz, nieruchomości i architektury to jedna z naszych specjalności a fotografia wnętrz jest jedną z najważniejszych rzeczy potrzebnych do skutecznego wypromowania lub sprzedania nieruchomości. Jest również niezwykle wymagająca, a profesjonalny fotograf wręcz niezbędny w procesie sprzedaży mieszkania lub domu, dlatego na wysokiej jakości zdjęcia ma wpływ moje doświadczenie, dbanie o szczegóły, specjalistyczny sprzęt i profesjonalna obróbka zdjęć.


Mieszkania i domy

  • oferta dla właścicieli mieszkań, domów i biur nieruchomości
  • fotografujemy mieszkania na sprzedaż lub wynajem, domy na sprzedaż lub wynajem, apartamenty i pokoje na wynajem
  • profesjonalne zdjęcia pomagają w sprzedaży lokalu lub domu oraz mają za zadanie wypromować lokal wśród setek innych prezentowanych obecnie na coraz szerszym rynku nieruchomości
  • jeden obraz jest jak tysiąc słów, więc warto wykonać zdjęcia swojej nieruchomości w profesjonalny sposób

Wnętrza komercyjne

  • oferta dla właścicieli firm, biur, restauracji, sal konferencyjnych i szkoleniowych, sklepów, pubów, kawiarni, klinik medycznych, salonów kosmetycznych, hoteli, SPA, basenów, ośrodków rekreacyjnych, sal sportowych, siłowni itp.
  • fotografujemy całe wnętrza oraz detale, które je wyróżniają

Budynki i obiekty

  • oferta dla deweloperów i architektów, którzy dzięki fotografii nie muszą wykonywać wizualizacji 3D. Mogą pokazać klientom otoczenie inwestycji na różnych etapach budowy (dzienniki budowy)
  • fotografujemy całe budynki, osiedla, centra handlowe, biurowce, apartamentowce, hale, magazyny, działki, drobną architekturę oraz wykonujemy zdjęcia z każdego etapu budowy
  • przy stałej współpracy oferujemy korzystne rabaty

Profesjonalny fotograf wnętrz – niezbędny przy sprzedaży mieszkania lub domu

Najczęściej zadawane pytania


Czy profesjonalne fotografie pozwolą mi szybciej sprzedać dom lub mieszkanie?

Zapewniam, że tak. Znane przysłowie mówi, że ludzie kupują oczami – to właśnie dzięki zdjęciom potencjalni klienci szybciej zauważą tak prezentowaną nieruchomość. Zazwyczaj jest tak, że osoby, które chcą kupić mieszkanie lub dom zaczynają od przeglądania ofert w internecie i jako pierwsze wybierają te, które prezentują się najlepiej na zdjęciach.

Jakie masz doświadczenie w fotografowaniu wnętrz?

Moja przygoda z fotografią trwa już kilkanaście lat. Do ostatnich sukcesów mogę zaliczyć wywiad z moją skromną osobą, który ukazał się w drugim numerze miesięcznika OtoDom. Więcej o tym tutaj. Możecie Państwo zobaczyć również galerię pierwszą oraz drugą oraz trzecią (ponad 400 zdjęć fotografii wnętrz we Wrocławiu)

Ile trwa sesja i jak wygląda?

Zazwyczaj do 2 godzin lub krócej. Wszystko zależy od przygotowania wnętrza i jego wielkości. Fotografii, które robimy na każdej sesji jest zdecydowanie więcej i wybieramy tylko te, które są najlepsze dla klienta.
Na spotkanie przyjeżdżamy wcześniej aby mieć czas na zapoznanie się z nieruchomością i właścicielem a także na wybranie najbardziej korzystnych ujęć. Następnie rozkładamy sprzęt i ewentualnie poprawiamy błędy w aranżacji i wystroju. W niektórych wypadkach stosujemy dodatkowe lampy błyskowe w systemie radiowym.

Ile to wszystko kosztuje?

Koszt ustalany jest indywidualnie w zależności od liczby wykonanych zdjęć. Poniżej przykładowy cennik dla mieszkań i domów:
– 300 zł – około 15 zdjęć, np. małe mieszkanie (kawalerka lub 2 pokojowe mieszkanie),
– 400 zł – około 20 zdjęć, np. większe mieszkanie lub mały dom,
– 500 zł – około 35 zdjęć, np. dom lub bardzo duże mieszkanie (apartament)
Nasz teren działania to województwo dolnośląskie. Większe nieruchomości wymagają indywidualnego kosztorysu.

Czy mogę sam ustalić cenę sesji?

Wystarczy zdecydować, które pomieszczenia będą fotografowane i policzyć szacunkową ilość zdjęć:
– Salon – 3-5 zdjęcia
– Kuchnia – 2-4 zdjęcia
– Sypialnia – 2-4 zdjęcia
– Pokój – 2-4 zdjęcia
– Łazienka – 1-2 zdjęcia
– Korytarz – 1-2 zdjęcia
– Budynek z zewnątrz – 2-5 zdjęcia
– Inne pomieszczenia – 1-2 zdjęcia (np. garderoba, komórka, garaż, pralnia, basen, klatka schodowa, strych, taras, balkon)
Podane ceny są przykładowe i lepiej jest wykonać dokładny kosztorys.

Czy można negocjować ceny?

Tak. Zniżki są możliwe jeżeli fotografuję kilka lokali jednej osoby, lub stale współpracuję w zakresie fotografii wnętrz lub całych obiektów.

Czy musimy robić zdjęcia wszystkich pomieszczeń?

Nie. Powinno się prezentować tylko te najbardziej atrakcyjne. Nie ma sensu dodawać do portali ogłoszeniowych dziesiątek zdjęć mieszkania czy domu. Musimy też wziąć pod uwagę liczbę zdjęć, które można dodać do portalu (zazwyczaj jest to kilkanaście fotografii)

Wrocław – czy robicie też sesje wyjazdowe?

Jak najbardziej ponieważ jesteśmy we Wrocławiu praktycznie co drugi dzień, aby wykonać fotografie wnętrz dla wynajmujących mieszkania oraz znanych deweloperów.

Jak przygotować nieruchomość do sesji fotograficznej?

Wnętrza powinny prezentować się jak najlepiej. Podstawowa rzecz to sprzątanie i odświeżanie mieszkania lub domu oraz usunięcie lub schowanie zbędnych detali. Czas przeznaczony na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży, w późniejszym czasie na pewno zaprocentuje a fotografie będą się bardzo dobrze prezentować. Na moim blogu przygotowałem osobny artykuł. Znajdziesz go tutaj.

Czy rozstawiacie własne lampy błyskowe?

Przy fotografowaniu całych wnętrz nie korzystamy z lamp. Nasz sprzęt i stosowane techniki naświetlania sprawiają, że możemy zrobić zdjęcie nawet w ciemnych wnętrzach. Lampy błyskowe powodują powstawanie niepotrzebnych cieni i kontrastów.

Czy zdjęcia są retuszowane w programie graficznym?

Każde zdjęcie wymaga korekty w programie graficznym. Najczęściej poprawia się balans kolorów, zniekształcenia obrazu oraz usuwa niedoskonałości.

Moje mieszkanie jest małe. Czy można to wizualnie poprawić?

Tak. Wykonuję zdjęcia używając najlepszych obiektywów szerokokątnych dostępnych na rynku, które optycznie powiększają wnętrze. Osoba, która ogląda zdjęcia ma wrażenie, że pomieszczenia są większe i bardziej przestronne. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi widać też znacznie więcej na zdjęciu niż przy użyciu normalnych aparatów fotograficznych.

Mieszkanie i dom to nie tylko pomieszczenia. Można fotografować coś jeszcze?

Przy każdym zleceniu staramy się zrobić zdjęcia detali, które wyróżniają dane wnętrze. Do tego rodzaju zdjęć używamy obiektywu macro. Mogą to być dekoracje, metalowe dodatki, sztuka lub mało spotykane elementy wyposażenia.

Czy pracujecie w sobotę lub niedzielę?

Jak najbardziej, o ile wybrany przez Państwa termin nie jest już zajęty. Wykonujemy zdjęcia w dni wolne od pracy oraz święta.

W jakiej formie zostaną przekazane zdjęcia?

Oferta zawiera gotowe zdjęcia przygotowane do pobrania z naszego serwera plików lub innego serwisu do przechowywania plików. Wszystkie fotografie można ściągnąć po podaniu hasła, które jest ustalane indywidualnie lub po kliknięciu w specyficzny link do plików. Przygotowane pliki są za duże aby wysyłać je zwykłą pocztą elektroniczną. Przygotowujemy również mniejsze wersje zdjęć, które można zamieszczać w serwisach ogłoszeniowych.

Jak szybko odbiorę gotowe zdjęcia?

Przy mniejszych nieruchomościach zdjęcia są gotowe na drugi dzień. Przy większych zleceniach może to potrwać 2-3 dni.

O jakiej porze najlepiej wykonywać zdjęcia?

Nie ma jednolitej reguły? Najkorzystniej jest wykonywać zdjęcia mieszkań lub domów w dzień. Nie jest jednak dobrze kiedy słońce wpada bezpośrednio do fotografowanego pomieszczenia. Pomieszczenia w hotelach, apartamentach, lokalach i sklepach można wykonywać w nocy aby podkreślić klimat i pokazać właściwe oświetlenie, które się tam znajduje.

Pracownicy biura nieruchomości też robią zdjęcia. Jaka jest różnica?

Osoba, która robi zdjęcia na użytek biura dysponuje zazwyczaj tzw. małpką, czyli aparatem do robienia zwykłych zdjęć lub otrzymuje je od klienta lub telefonem komórkowym. Zdjęcia te są bardzo słabej jakości i zamiast zachęcać często działają wręcz odwrotnie. Bez wątpienia serwisy ogłoszeniowe są pełne takich zdjęć. Zdjęcia takie są zazwyczaj po prostu za ciemne, nieostre, ściany nie trzymają pionu, kolory są przekłamane, widać niedopuszczalne cienie od lamp błyskowych lub pokazują bałagan w mieszkaniu.

Czy zdjęcia, które otrzymam mają ograniczenia licencyjne?

Nie. Nasza oferta jest pod tym względem wyjątkowa. Otrzymane fotografie można wykorzystywać wg własnego uznania. Dobrą praktyką jest umieszczenie danych autora zdjęć przy zamieszczaniu fotografii w portalach społecznościowych lub materiałach drukowanych.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Oczywiście. Prowadzimy działalność gospodarczą i wystawiamy faktury VAT.