Oprócz dużej, normalnej galerii, przedstawiam kolejną część TOP. Tym razem Top15 zima 2019. Seria piętnastu wyselekcjonowanych zdjęć z tego okresu z krótkimi opisami.

Na początek widok kuchni w mieszkaniu znajdującym się na jednym z nowo wybudowanych osiedli we Wrocławiu. Białe fronty szafek i drewniane blaty. Uwagę zwraca duży, cylindryczny wyciąg nad wyspą. Kuchnia łączy się z salonem.

Przy fotografowaniu wnętrza zawsze dodaję ujęcie z balkonu lub tarasu. Staram się wybierać jak najbardziej korzystną stronę dla klienta. Jako, że zdjęcie było wykonywane w styczniu, charakterystyczne ujęcie słońca już prawie nad horyzontem.

Fotografia wnętrz – łazienka z charakterystyczną mozaiką na ścianie. Bardzo lubię ten sposób kadrowania, gdzie widoczny jest róg pomieszczenia i schodzące się do niego linie. Nie lada wyzwaniem jest również sytuacja, gdzie w łazience lub pokoju jest dużo luster a nie powinno być widać aparatu i innego sprzętu fotografa.

Bardzo szeroki kąt obejmujący cały salon, hol wejściowy oraz kuchnię. Jest tu również stół i krzesła. Lustra na ścianie powiększają dodatkowo to mieszkanie.

Detale wnętrza też dobrze wyglądają przy prezentacji lokalu. Na tym zdjęciu chciałem uwydatnić zielone rośliny przy dominującym brązie.

Jasna kuchnia z wyjściem na zabudowany balkon. W tego typu pomieszczeniach, w sytuacji gdy oświetlenie jest wygaszone, najważniejszą rzeczą jest tak naświetlić fotografię aby była jasna, czysta i zwracająca uwagę.

Mały apartament we Wrocławiu. Doskonale zaprojektowane rozmieszczenie mebli. Ściana z białej cegły i czarne ramki obrazów nad szarą sofą.

Kolejny detal w top 15 – lampy wiszące. Zaciekawiły mnie kształty kloszy oraz złota siatka w środku. Szara ściana z tyłu posłużyła za tło. Fotografia wykonana obiektywem makro stąd ostry tylko fragment, na który mi się spodobał.

Mieszkanie w górach. Właściciel odsłonił ściany z cegły i zachował drewniane sufity. Metalowe, czarne schody kręcone prowadzą do mieszczenia na dole.

Jasna kuchnia i zabudowa przyległa do sufitu. Jedno okno a jednak jest jasno. Przestronnie i elegancko.

Bardzo wysoki i przestronny salon połączony z kuchnią

Zabudowa kuchni z bardzo nietypowym kolorem szafek. Czarny, cienki blat wygląda bardzo dobrze przy złoto miedzianym kolorze szafek

Widok salony i kuchni oraz miejsca do pracy na piętrze. Tonacja beżowo brązowa

Sypialnia. Ogromny zegar na ścianie z cegły, duże łóżko i świetne szafki obok to przepis na udane wyposażenie wnętrza. Ściana z cegły jest oryginalna. Coś takiego tylko w kamienicach przedwojennych we Wrocławiu.

Jeżeli podoba ci się mój styl fotografowania wnętrz i potrzebujesz zrobić sesję własnej nieruchomości zapraszam do kontaktu.

Zobacz: Top 10 – jesień 2017