Jak we własnym zakresie wykonać stojak na tła fotograficzne. Dzisiaj postanowiłem zrobić porządek z tłami do fotografii portretowej i fotografii ślubnej.

Skąd pomysł na stojak?

Do tej pory wszystkie były przechowywane w kartonowych pudełkach w szafie narożnej. Niestety zawsze były problemy z wyciąganiem teł leżących na końcu. Wszystkie kartony przewalały się z miejsca na miejsce.

Jedynym sensownym rozwiązaniem stało się wykonanie stojaka na tła fotograficzne. Narożna szafa, która stoi w moim studio nadaje się znakomicie do tego celu więc wybór padł właśnie na nią. Taki sam stojak można również zrobić w normalnej szafie lub stojący samodzielnie.

Jak zrobić

Zaczynamy od zakupienia płyty mdf lub sklejki o grubości około 10mm.

Poradnik jak wykonać stojak na tła fotograficzne montowany w szafie narożnej. Kilka narzędzi i małe koszty wykonania. Zrób to sam krok po kroku.

Na zdjęciach jest płyta mdf o grubości 10mm. Wymontowałem półkę narożna, która posłużyła jako szablon. Odrysowałem kształt półki i nakreśliłem miejsca, w których będą otwory na tła. Potrzebowałem dwóch takich samych płyt, tak aby na dole również tła było ograniczane i nie przesuwały się. Mają stać równo i pionowo.

Za pomocą wyrzynarki wyciąłem otwory (16 sztuk) i papierem ściernym oszlifowałem wszystkie ostre krawędzie.

Potem już tylko malowanie, ustalenie wysokości dla półek i montaż w szafie na plastikowych kołach, które normalnie przytrzymują półki w szafach. Gotowe. Teraz jest czysto, prosto i mam lepszy i szybszy dostęp do wszystkich teł. Dodatkowo zyskałem jeszcze osiem miejsc na tła do wykorzystania w przyszłości.

Zobacz: Bajazzo